آزمایشگاه تست مکمل بدنسازی یا به طوری که در ایران جا افتاده پودر وی٬ زمان زیادی است که با ورزشکاران همراه بوده. پودر بدن سازی انواع مختلفی دارد و مهم ترین ماده مغذی که برای دریافت انرژی و عضله سازی لازم است را به همراه دارد. پروتئین! پودر بدنسازی مکملی پر فایده است و اگر شنیدید از مادربزرگتان تا برادر زاده کوچکتان از این ماده مصرف میکند متعجب نشوید! در آزمایشگاه رادگستر ٬ آزمایشگاه تست پودر بدنسازی ٬ آنالیز ترکیبات ٬ تعیین میزان پروتئین ، قند و کلیه آزمایشات مرتبط با این ماده در بخش آزمایشگاه مواد غذایی انجام میشود. چه این پودر بدنسازی تولید داخل باشد چه خارج. با انجام آزمایش پودر بدنسازی و آزمایش پروتئین موجود و با خیال راحت مصرف داشته باشید. برای آنالیز پودر های بدنسازی با ما تماس بگیرید : صفحه تماس با ما   شماره تماس : ۰۳۱۳۷۸۱۷۹۰۰

 

بیشتر بخوانید : مزایا و معایب پودرهای بدنسازی

نتیجه آزمایش پودر وی بدنسازی در آزمایشگاه تست مکمل

مطمئنا شما از مطالعه این مطلب قصد دارید بدانید آیا پودر وی مصرفی شما اصلی است ؟ با برچسب روی کالا مطابقت دارد؟ آیا درصد پروتئین آن با واقعیت مطابق است؟ اگر میزان قند مصرفی در روز برای شما مهم است آیا میزان قند پودر مکمل با واقعیت یکی است؟

در آزمایشگاه تست مکمل بدنسازی به تمامی سوالات شما پاسخ داده میشود. بگذارید با ذکر تجربه یکی از مشتریان مسئله را برای شما بازگو کنیم.

در چند روز گذشته یکی از ورزشکاران خوب اصفهانی مقداری از پودر وی خود را به آزمایشگاه ارجاع داد تا مقدار پروتئین و قند آن بررسی شود. نتیجه چه بود؟ فقط 2% پروتئین در کل پودر وی شناسایی شد. روی بسته بندی مقدار قند ذکر شده 4 درصد بود. درحالی که کارشناسان ما با انجام آزمایش قند پودر پروتئین متوجه 30درصد قند در محصول شدند! در صورت مصرف این پودر توسط یک فرد دیابتی چه فاجعی رخ خواهد داد؟

پس مهم نیست که آیا پودر وی را از مراکز معتبر خریداری کردید یا از جای دیگری، حتما برای حفظ سلامتی خود و رسیدن به بدنی ایده آل ، پودر های خود را آزمایش کنید. زیرا که متقلبان همیشه درکمین هستند.

بیشتر بخوانید : شش راه شناسایی پودر پروتئین بدنسازی

آزمایشگاه رادگستر ٬ آزمایشگاه تست مکمل بدنسازی در اصفهان و ایران

تشخیص اصالت پودر ها و مکمل های بدنسازی در مجتمع آزمایشگاهی رادگستر. آزمایشگاه رادگستر با داشتن تجهیزات به روز و کارشناسان مجرب شما را در امر تشخیص اصالت مکمل های غذایی و بدنسازی یاری میدهد. این آزمایشات شامل :

 • تعیین درصد پروتئین
 • درصد ویتامین
 • درصد آنتی اکسیدان
 • فیبر
 • شیرین کننده ها
 • قند ها
 • طعم دهنده ها
 • رنگ های غیر مجاز
 • و سایر ریز مغذی ها
  میباشد. به دلیل وجود طرفداران بسیار در بین قشر ورزشکار ، پودرهای بدنسازی میتوانند دستخوش تقلبات زیادی شوند. این تقلبات میتواند در بسیاری از فاکتور ها که در بالا ذکر شد انجام گردد.

با استفاده از سامانه تیتک میتوانید اصالت پودر های بدنسازی که از مبادی قانونی وارد کشور شده یا تولید داخل میباشد را کنترل کنید. ولی در این بین بسیاری از پودر های بدنسازی به صورت قاچاق و غیر قانونی بدون نظارت سازمان غذا و دارو و سازمان های مربوطه دیگر وارد کشور میشود. ورزشکاران شاید به خیال اینکه این پودرها اصل هستند اقدام به خرید کنند. ولی بعد از مدتی شک و شبه این که این مواد اصلی نیستند در ایشان ایجاد میشود. در اینجا میتوانید مقداری از پودر وی یا کراتین خود را به آزمایشگاه رادگستر ارجاع دهید تا درصد مواد بعد از آزمون و آزمایش مشخص شود.

بدنسازی و مکمل ها

پودر مکمل بدنسازی و تعیین میزان پروتئین

پروتئین فقط بخشی از آنچه در بشقاب شما یا در بطری شیکر شماست٬ نیست. بخش عمده ای از شخصیت شماست، و همین امر در مورد هر موجود زنده دیگری نیز صدق می کند.پس با آزمایش تست مکمل بدنسازی در رادگستر به خود اهمیت بدهید!
پروتئین‌ها میلیاردها سال است که روی زمین وجود داشته‌اند و  واحد های  سازنده اصلی اکثر اشکال حیات، از ساده‌ترین باکتری‌ها تا پیچیده‌ترین موجودات هستند. این پروتئین‌ ها امروزه به صورت خاص و عمده در پودر های بدنسازی قابل مشاهده است.
در واقع، به همان اندازه که یک دسته از چیزها است، واقعاً یک چیز نیست. میلیون ها نوع مختلف مولکول پروتئین وجود دارد که همگی حاوی ترکیبات مختلفی از 20 اسید آمینه استاندارد هستند. اما پروتئین‌ها همچنین پیچیده‌ترین مولکول‌های بدن انسان هستند و می‌توانند از 50 تا 2000 اسید آمینه از جمله 20 اسید آمینه ضروری داشته باشند. تا به امروز، حدود 10000 پروتئین مختلف در ژنوم انسان شناسایی شده‌اند. تصور می شود که نزدیک به یک تریلیون تنوع مختلف روی زمین وجود دارد.
بدن یک مرد ۷۰ کیلویی حاوی حدود ۱۰کیلوگرم پروتئین است. تقریباً نیمی از آن به شکل ماهیچه اسکلتی است و یک و نیم تا ۲ کیلوگرم دیگر به صورت پوست و خون است. استخوان و اندام ها بقیه را تشکیل می دهند.
از نظر تغذیه ای، پروتئین یکی از سه درشت مغذی اصلی بدن ما برای زنده ماندن است. این یک ماده مغذی “کلان” است زیرا مانند کربوهیدرات ها و چربی ها، مقدار قابل توجهی از آن را مصرف می کنیم و از آن برای سوخت استفاده می کنیم. ما روزانه به مقدار نسبتاً کمی ویتامین و مواد معدنی نیاز داریم، بنابراین به آنها “ریز مغذی ها” می گویند.
پروتئین در ترکیبات و مقادیر مختلف در هر غذایی که می خوریم وجود دارد، حتی سبزیجات. برخلاف تمام این مواد مغذی درشت و ریزمغذی دیگر، بدن شما نمی تواند آن را ذخیره کند، بنابراین باید به طور مداوم آن را از طریق غذاهایی که می خورید و یا مکمل هایی که مصرف می کنید دریافت کنید.
پودر وی

بدن ما برای چه کاری از پروتئین استفاده می کند؟

تقریباً در هر چیزی که در بدن شما می گذرد نقش دارد. در خون شما، اکسیژن را در سراسر بدن شما حمل می کند. بافت (از جمله بافت عضلانی) را می سازد و ترمیم می کند و آنزیم ها، هورمون ها و سایر مواد شیمیایی بدن را می سازد. همچنین یک واحد ساختمانی اساسی از استخوان ها، غضروف ها، اندام ها، پوست، خون، مو و ناخن است.
آنتی بادی هایی که بدن ما برای دفع بیماری و عفونت استفاده می کند از پروتئین ساخته شده اند، همانطور که آنزیم هایی که اطلاعات ژنتیکی موجود در DNA ما را می خوانند تا مولکول های جدید بسازند. مولکول های پروتئین پیام رسان سیگنال ها را بین سلول ها، بافت ها و اندام ها منتقل می کنند و مولکول های پروتئینی اتم ها و مولکول های کوچک را در سراسر بدن حمل می کنند.

مزایای پودر بدنسازی چیست؟

احتمالاً خوردن پروتئین بالا را با افرادی که سعی در افزایش وزن دارند مرتبط می دانید.  رژیم‌های غذایی سرشار از پروتئین بالا، همراه با تمرینات مقاومتی، مکرراً به ورزشکاران کمک می‌کنند تا توده بدون چربی را اضافه یا حفظ کنند.
با این حال، رژیم هایی که شامل غذاهای متوسط ​​یا با پروتئین بالا هستند، مزایای فراوان دیگری نیز دارند. یکی، همانطور که خوزه آنتونیو، Ph.D.، در مقاله “3 افسانه در مورد رژیم های غذایی پر پروتئین رد شد” می نویسد، “چاق شدن بسیار دشوار است اگر تنها چیزی که بیش از حد از آن تغذیه می کنید پروتئین پودر بدنسازی باشد.”
اکثر غذاهای پر پروتئین خود دارای چربی و کربوهیدرات بسیار کم هستند. سینه مرغ در هر وعده 2 تا 3 گرم چربی دارد، در حالی که پنیر دلمه تنها 1 تا 2 گرم چربی دارد. سفیده تخم مرغ و ماهی تقریباً بدون چربی هستند و در مورد ماهی، چربی های موجود در آنها اغلب اسیدهای چرب امگا 3 سالم هستند.
رژیم های غذایی با پروتئین بالا موجود در پودر بدنسازی نیز می توانند به کاهش وزن ناخواسته کمک کنند. خوزه آنتونیو، Ph.D. می‌گوید: «این پروتئین اضافی نه تنها به شما کمک می‌کند تا توده عضلانی بدون چربی بیشتری بسازید، بلکه اشتهای شما را نیز کاهش می‌دهد، و باعث می‌شود کمتر تمایل داشته باشید که به هوس‌های غذایی تسلیم شوید. به دلیل توانایی آن در عمل به عنوان یک عامل ترموژنیک قوی می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. این بدان معناست که بدن شما برای هضم غذاهای پروتئینی کالری بیشتری نسبت به هضم مقدار یکسان کربوهیدرات و چربی می سوزاند.

چه مقدار پروتئین پودر بدنسازی نیاز دارم؟

پاسخ کوتاه: چیزی که بیش از یک برچسب غذا به شما می گوید. شاید به اندازه دو برابر.
دولت ایالات متحده میزان توصیه شده رژیم غذایی (RDA) را برای پروتئین، و همچنین برای ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر، چربی ها و کربوهیدرات ها تعیین می کند. RDA از حدود ۰.۸ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن برای بزرگسالان کم تحرک 18 سال و بالاتر یا حدود ۰.۳۶ گرم به ازای هر پوند وزن بدن شروع می شود. (RDA برای کودکان بالاتر است، یعنی 1.5 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن.)
این به معنای ۶۰ گرم در روز برای یک فرد ۶۸کیلو گرمی است. اما این بدان معنا نیست که این هدفی است که باید آن را هدف قرار دهید. برای اکثر افراد فعال و ورزشکاران، این دستورالعمل ها توسط اکثر کارشناسان بسیار کم در نظر گرفته می شود.
داگلاس کالمن، Ph.D., RD، یکی از همکارانش می گوید: «اکثریت محققان برای دهه ها می گویند که RDA بسیار پایین تر از آن چیزی است که باید باشد – حتی برای افراد غیر فعال، چه رسد به افراد فعال، بسیار پایین است. بنیانگذار انجمن بین المللی تغذیه ورزشی.
دکتر داگلاس کالمن، در دوره آموزشی مبانی تغذیه تناسب اندام Bodybuilding.com، مصرف پایه ۱.۴ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن را برای همه یا ۰.۶ گرم در هر پوند برای همه افراد توصیه می کند. برای یک فرد ۶۸ کیلوگرمی ، این معادل ۹۰ گرم در روز است.
البته، دریافت تمام این گرم ها در یک وعده غذایی ممکن است باعث درد معده شما شود. به همین دلیل، کارشناسان ما توصیه می کنند که آنها را در چندین وعده غذایی حاوی حداقل ۲۰ گرم و حداکثر ۴۰ گرم پخش کنید. هنگامی که میزان مصرف روزانه ایده آل خود را محاسبه کردید، می توانید برای برنامه ریزی وعده های غذایی خود به عقب کار کنید. همچنین می توانید از راهنمای ما استفاده کنید تا به شما نشان دهیم ۳۰ گرم غذاهای پروتئینی از منابع معمولی چگونه به نظر می رسند.

آیا ورزشکاران به پروتئین بیشتری از پودر بدنسازی نیاز دارند؟

صد در صد ! مقداری که مصرف می‌کنید قطعاً باید افزایش یابد تا با افزایش سطح فعالیت مطابقت داشته باشد.
اگر فردی فعال هستید و علاقه ای به انجام ریاضیات پیچیده ندارید، داگلاس کالمن، دکتری، توصیه می کند چیزی حدود ۱ گرم در هر پوند را هدف بگیرید.
دکتر کریسی کندال می گوید که ۰.۸ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن برای ورزشکاران و تقریباً هرکسی که به طور منظم ورزش می کند بسیار کم است.
کریسی “چه یک دونده استقامتی یا یک موش در ورزشگاه باشید، برای حمایت از ریکاوری و ترمیم ماهیچه های خود به مقدار بیشتری از حد متوسط ​​نیاز دارید. در واقع، مطالعات اکثراً نشان می دهد که ورزشکاران بیش از دو برابر افراد کم تحرک به این مقدار نیاز دارند.”
در بیانیه ای، انجمن بین المللی تغذیه ورزشی می گوید مصرف بین ۱.۴ تا ۲.۰ گرم به ازای هر نیم کیلو گرم از پودر بدنسازی ٬ وزن بدن برای افراد فعال “نه تنها بی خطر است، بلکه ممکن است سازگاری های تمرینی با تمرینات ورزشی را بهبود بخشد.” در یک بیانیه موضع مشترک، متخصصان تغذیه کانادا، آکادمی تغذیه و رژیم غذایی، و کالج پزشکی ورزشی آمریکا توصیه می کنند که برخی از ورزشکاران می توانند از ۲.۳ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن یا حدود 1 گرم به ازای هر نیم کیلوگرم از وزن بدن بهره مند شوند.
کندال می‌گوید: «هرچه شدیدتر ورزش کنید، بیشتر باید به سمت بالاترین محدوده حرکت کنید.
آیا مردان و زنان به مقدار یکسانی پروتئین نیاز دارند؟
مردان اغلب در روز بسیار بیشتر از زنان پروتئین مصرف می کنند، اما این به طور کلی به این دلیل است که مردان بیشتر از زنان وزن دارند. یک زن ۶۸ کیلوگرمی باید به اندازه یک مرد ۶۸کیلوگرمی پروتئین مصرف کند، با این فرض که هر دو اهداف فیزیکی مشابهی در ذهن دارند.
زنان و مردان چه از نظر ژنتیکی و چه از نظر نیازهای تغذیه ای به مراتب بیشتر از یکدیگر شبیه هستند. این در مورد سایر مواد مغذی نیز صدق می کند.
دکتر بیل کمپبل، مدیر آزمایشگاه تقویت عملکرد و فیزیک در دانشگاه فلوریدا جنوبی، چگونگی تاثیر مقادیر متفاوت پروتئین در رژیم غذایی بر ترکیب بدن در زنان تمرین‌کرده مقاومتی را بررسی کرده است. در مقاله “واقعاً زنان چقدر به پروتئین نیاز دارند؟” او توضیح داد که افزودن ۴۰۰ کالری یا بیشتر از غذاهای پروتئینی یا پودر های بدنسازی به رژیم غذایی زنانی که چندین بار در هفته تمرینات قدرتی انجام می‌دهند، تأثیر شگفت‌انگیزی دارد.
نه تنها زنان بدون چربی وزن اضافه کردند، بلکه همانطور که کمپبل می نویسد، “زنانی که رژیم غذایی با پروتئین بالاتر داشتند، در واقع نسبت به زنانی که رژیم غذایی کم پروتئین داشتند، چربی بیشتری از دست دادند، حتی اگر کالری بیشتری مصرف کردند!”
گفته می شود، زنان ممکن است اهداف متفاوتی داشته باشند و چیزهای متفاوتی از پودر بدنسازی خود بخواهند، مانند کربوهیدرات کمتر، کلاژن اضافی و غیره. بهترین پودرهای پروتئینی برای زنان برای رسیدگی به این ملاحظات تغذیه ای دیگر نیز ایجاد شده است.

آیا به مکمل پروتئینی پودر بدنسازی نیاز دارم؟

برخی افراد می توانند تمام نیازهای خود را به تنهایی از طریق غذا تامین کنند. اما بسیاری دیگر دریافتند که خوردن این مقدار گران، ناخوشایند یا فقط ناراحت کننده است. این زمانی است که استفاده از شیکر ها، پودرها و انرژی بار ها برای کمک می تواند مفید باشد.
داگلاس کالمن، دکترای دکتر، توصیه می‌کند: «پودرها و نوشیدنی‌ها را مکمل‌های مفید در نظر بگیرید – و از آن‌ها در این راه استفاده کنید. “اگر تکان دادن بعد از تمرین تنها راهی است که در آن زمان می‌خواهید پروتئین دریافت کنید، شیک را بخورید. اگر در تلاش برای افزایش وزن یا کاهش وزن هستید و در موقعیتی هستید که می‌توانید هر دو را انجام دهید.  شیک پودر بدنسازی بخورید یا یک وعده غذایی را به طور کامل از دست بدهید، محلول پروتئین‌ نوش جان کنید.”
اگر قصد دارید میزان مصرف خود را افزایش دهید، شیک یا اسموتی راهی آسان برای دریافت 25 گرم در هر وعده یا بیشتر به عنوان میان وعده یا در کنار صبحانه است. پودر بدنسازی همچنین در بسیاری از دستور العمل های پخت و پز و پخت به طرز شگفت انگیزی خوب عمل می کند.
در گذشته، شیک چیزی بود که بیشتر مردم با بدنسازان یا ورزشکاران ارتباط داشتند. امروزه، آنها بسیار رایج تر هستند و همه از جوانان گرفته تا افراد مسن مرتباً از آنها استفاده می کنند.
Summary
اصالت پودر بدنسازی
Article Name
اصالت پودر بدنسازی