بخش آنالیز مواد غذایی / آزمایشگاه مواد غذایی

آزمایش لبنیات

شیر تنها ماده شناخته شده در طبيعت است كه مي تواند نيازهاي بدن را به طور متعادل تامين نمايد.در آزمایشگاه رادگستر انواع آزمایشهای فیزیکی . شیمیایی ٬ سلول شناسی شیر ٬ باکتری شناسی شیر و آزمایش…

آزمایش فراورده های گوشتی

گوشت و فرآورده‌های آن یکی از منابع پرارزش پروتئینی در ارتباط با تغذیه‌ی بشر محسوب می‌گردد. امروزه اهمیت پروتئین حیوانی به عنوان یکی از نیازمندی‌های انسان برکسی پوشیده نیست

برنج،غلات و حبوبات

اهمیت برنج به عنوان یک محصول غذایی استراتژیک و پرمصرف در ایران برکسی پوشیده نیست. برنج بر اساس اندازه و ویژگی­های ظاهری به گروه­های متعددی تقسیم می­گردد. این تنوع در انواع برنج و نیز محبوبیت این کالا در سبد غذایی…

آزمایش چاشنی ها

طیف وسیعی از محصولات را می توان از گوجه فرنگی به دست آورد، از جمله آب گوجه فرنگی، رب، گوجه فرنگی پوست کنده شده، تفاله گوجه فرنگی صاف شده، سس و پودر…

آزمایش مکمل ورزشی

مکمل بدنسازی یا به طوری که در ایران جا افتاده پودر وی٬ زمان زیادی است که با ورزشکاران همراه بوده. پودر بدن سازی انواع مختلفی دارد و مهم ترین ماده مغذی که برای دریافت انرژی و عضله سازی لازم است…

آزمایش عسل و تعرفه

یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای تشخیص عسل طبیعی ، انجام آزمایش عسل و آنالیز عسل در یک آزمایشگاه غذایی معتبر بر روی عسل است. در ادامه مواردی که در آزمایشگاه آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد…

آزمایش چای و قهوه

در این مقاله سعی داریم شما را با انواع آزمایش ها بر روی قهوه رست شده و دانه قهوه آشنا سازیم. این دسته آزمایشات بر روی قهوه در بخش آزمایشگاه مواد غذایی یکی از زیر مجموعه های مجتمع آزمایشگاهی رادگستر قرار دارد.

آزمایش خشکبار و ادویه

در ايران ميزان توليد خشكبار و ميوه٬ سبزيجات خشك شده رقم قابل توجهي را به خود اختصاص مي دهد، ولي اين محصولات چه براي صادرات و چه براي مصرف در بازارهاي داخلي به صورت فله عرضه مي شود. آزمایشگاه رادگستر…

آزمایش کنسرو و غذای آماده

میکروارگانیسم ها و باکتری های موجود در کنسرو های مواد غذایی ٬ میتوانند عامل اصلی مسمومیت با کنسرو باشند. آزمایشگاه مواد غذایی رادگستر و همچنین بخش میکروبی آزمایشگاه میتواند با داشتن…

آزمایش تراریخته

در مجتمع آزمایشگاهي رادگستر محصولات تراریخته بررسی میشوند.  در بخش تشخیص مولکولی به روش Rt Pcr. تشخیص مولکولی انواع گوشت و فرآورده های آن آزمایش شده. گونه های غذایی و کشاورزی GMO…

آزمایش زعفران و تعرفه

برای تهیه زعفران مرغوب چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید. اول از همه احساساتی نشوید، به حقایق نگاه کنید و کیفیت را با پرسیدن سوالات درست بررسی کنید. آزمایش زعفران در بخش آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی انجام میگیرد.

آزمایش خرما و تنقلات

در بخش آزمایشگاه مواد غذایی مجتمع رادگستر اصفهان ، یکی از اقلامی که به صورت مرتب آزمایش میشود خرما و انواغ تنقلات میباشد. خرما از جمله میوه هایی است که در ایران و خارج از مرز ها نیز طرفداران بسیاری دارد و مخصوصا میان مسلمانان…

آزمایش داروها و مکمل ها

برخی از این مکمل ها تولید داخل و برخی وارداتی هستند. عموماً تمایل مردم به مصرف نوع وارداتی مکمل هاست و در صورت توان، پرداخت هزینه های بیشتر بابت مکمل های وارداتی را قبول می کنند.آزمایشگاه رادگستر…

آزمایش آب آشامیدنی و چاه

آب از فراوانترین ترکیبات زمین وضروری ترین عوامل فیزیولوژیکی موجودات زنده به حساب می آید فقدان آب سالم ودفع غیر بهداشتی فاضلاب علت اصلی 80درصد از بیماری ها در کشورهای در حال توسعه می باشد دسترسی به آب سالم …

آزمایش روغن ها

در آزمایشگاه های معتبر دستگاه های حرفه ای زیادی مورد استفاده قرار می گیرند. برای گرفتن اسیدهای چرب از دستگاه JCFID استفاده می شود که به واسطه آن می توان اسیدهای چرب تمام روغن ها را استخراج کرد و سپس آن ها…

آزمایشگاه مواد غذایی ٬ تجزيه و آناليز مواد غذايی رشته اي است كه با توسعه، كاربرد و مطالعه انواع روشهاي تحليلي براي مشخص كردن خواص مواد غذايي و سلامت و مواد تشكيل دهنده و تركيب شده آن مي باشد. در ادامه با آزمایشگاه رادگستر همراه باشید.
اين روشهاي آناليزي براي ارائه گزارشات در مورد طيف هاي گسترده اي از ويژگي هاي مختلف غذاها.از جمله تركيبات، ساختار، خواص فيزيك و شيميايي و ويژگي هاي حسي استفاده شده در آن مورد استفاده قرار مي گيرد.

بیشتر بخوانید : باکتری ها و ویروس های مواد غذایی

به طور كلي اين موارد براي درك عقلاني ما از عواملي كه خواص غذاها را تعيين مي كنند و نيز توانايي جامعه را براي توليد محصولات عذايي كه به طور ايمن ومطلوب هستند وبراي مصرف كنندگان براي تصميم گيري هرچه بهتر و آگاهانه تر در مورد مصرف آن ارتقاء مي بخشد و حياتي است.

در پايان بايد عرض كرد كه آزمايشگاه مواد غذايي زير مجموعه نهادهاي حاكميتي و ذيصلاح نقش زيادي را در ارتقاء سلامت جامعه و محصول ايفا مي نمايند.

آزمایشگاه مواد خوراکیآزمایشگاه مواد غذایی و اهمیت آن

اهمیت آزمایشگاه مواد غذایی – ایمنی مواد غذایی عامل مهمی است که باید در نظر گرفته شود. تولیدکنندگان مواد غذایی باید به ایمنی غذایی محصولات خود توجه کنند. این تلاش برای اطمینان از ایمنی مشتریان و مصرف کنندگان بالقوه است. موارد مسمومیت غذایی که رخ داده می تواند درس هایی برای تولیدکنندگان باشد تا سلامت محصولات خود را بهبود بخشند. این به این دلیل است که هر زمان موارد مسمومیت غذایی وجود داشته باشد، معمولاً به طور موقت مراکز فروش یا فراخوان محصولات از بازار بسته می شود.

آزمایشگاه غذا و دارومشخص نمودن علل مسمویت مواد غذایی در آزمایشگاه

علل مسمومیت غذایی متفاوت است. به عنوان مثال، مسمومیت غذایی می تواند به دلیل باکتری های بیماری زا، آلودگی فلزات سنگین یا سایر آلودگی های شیمیایی رخ دهد. انجام آزمایشات آزمایشگاهی معتبر محصولات غذایی به صورت دوره ای مهم است. این برای اطمینان از تکمیل فرآیند ایمنی مواد غذایی است. در آزمایشگاه بازرسی رادگستر ما در محصولات غذایی دریایی و سیستم HACCP (تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی) مانند آزمایش وجود سالمونلا، هیستامین، لیستریا، ویبریو، E.Coli، کلیفرم، کلستریدیوم بوتولینوم، کلستریدیوم پرفرنژنس، تخصص داریم. و غیره.

اهمیت آزمایشگاه مواد غذایی در صنایع غذایی

به طور کلی آزمایشگاه مواد غذایی نقش مهمی در شناسایی مشکلات غذایی دارد. آزمایشگاه مواد غذایی به ارائه نتایج آزمایش معتبر در مورد پارامترهای آزمایش آزمایشگاهی مانند آزمایش بر روی سالمونلا، لیستریا، E.coli، کلیفرم، کلستریدیوم بوتولینوم و غیره کمک خواهد کرد. بنابراین، آزمایشگاه مواد غذایی برای بررسی سالم بودن یا نبودن غذاها بسیار مهم است. مزایای آزمایشگاه های مواد غذایی برای صنایع غذایی به شرح زیر است:
  • کنترل کیفیت.
اول، آزمایشگاه مواد غذایی به شناسایی آلاینده ها در مواد خام، آلودگی در کالاهای نهایی و محیط کمک می کند.
توسعه محصول.
با یک آزمایشگاه مواد غذایی، فرآیند توسعه محصول آسان تر خواهد بود. آزمایشگاه مواد غذایی در مطالعات عمر مفید، بازرسی حسی محصولات و غیره کمک خواهد کرد.
  • کمک به رعایت استانداردهای صادرات و واردات
برای صادرکنندگان مواد غذایی، این آزمایشگاه مواد غذایی در تست آزمایشگاهی محصولات غذایی قبل از صادرات بسیار مهم است. آزمایشگاه‌های مواد غذایی می‌توانند به ارائه گواهی آنالیز به عنوان سند مورد نیاز کمک کنند که نشان دهد نمونه فاقد مواد مضر مانند میکروب‌های بیماری‌زا یا فلزات سنگین است.
  • تشخیص آلودگی بیماری زا.
آزمایشگاه‌های مواد غذایی از تولیدکنندگان مواد غذایی برای شناسایی پارامترهای تست ایمنی غذا در مواد خام، محیط سواب، مواد تشکیل دهنده و محصولات نهایی حمایت می‌کنند و در نتیجه از سالم بودن آن اطمینان حاصل می‌کنند. به منظور جلوگیری از شیوع مسمومیت های غذایی، آزمایشگاه مواد غذایی پارامترهای میکروبیولوژیکی، شیمیایی و فلزات سنگین را در نمونه های غذایی آزمایش می کند.
  • تست آلرژن ها در مواد غذایی
آزمایشگاه مواد غذایی به تولیدکنندگان مواد غذایی در یافتن آلرژن های هدف در مواد اولیه، مواد خام و محصولات نهایی کمک می کند. آزمایش برای آلرژی زا در محصولات غذایی معمولاً برای گلوتن موجود در غلات، بادام زمینی، تخم مرغ، آجیل، شیر و سویا.
  • تست حسی
تست حسی آزمایش نمونه های غذا با استفاده از حواس انسان مانند بینایی، لامسه و بویایی است. آنها ظاهر، رنگ، بافت و بوی نمونه ها را بررسی می کنند.

آزمایش ترشیجاتشناسایی خطرات مسمومیت با باکتری های سالمونلا و باکتری E. coli.

 • خطرات شیمیایی: آلودگی با مواد شیمیایی مورد استفاده در کشاورزی و فرآیندهای تولید مواد خام مانند آنتی بیوتیک ها، مواد رشد گیاه و آفت کش ها و همچنین افزودنی های غذایی مانند نگهدارنده ها و شامل مواد شیمیایی که در کارخانه تولید/فرآوری استفاده می شود مانند روغن، گریس و مواد تمیز کننده تجهیزات و ماشین آلات.
 • خطرات فیزیکی: اجسام خارجی موجود در مواد غذایی که می تواند باعث بیماری یا آسیب به مصرف کننده شود مانند شیشه، قطعات فلز، پلاستیک یا چوب.

اهمیت کنترل کیفیت مواد غذایی

آزمایشات آزمایشگاهی فرآیند مهمی است که برای شناسایی مشکلات محصولات غذایی بر تجزیه و تحلیل علمی تکیه دارد. داده های تحلیلی در مورد کیفیت محصول یا فرآیند تولید برای پشتیبانی از کنترل کیفیت در سیستم استاندارد ملی ارائه می دهد. هدف از کنترل کیفیت شناسایی آلاینده ها در مواد خام یا آلودگی پس از تولید محصول و قبل از عرضه آن به بازار است.
علاوه بر این، آزمایش های آزمایشگاهی برای تحقیق و توسعه محصولات جدید، از جمله، برای مثال، انتخاب مواد تشکیل دهنده یا اجزای تشکیل دهنده، طراحی فرآوری مواد غذایی، مطالعات ماندگاری و ارزیابی حسی محصولات مهم است.
این همان اطلاعاتی است که دانشمندان علوم غذایی در هنگام توسعه محصولات جدید به آن نیاز دارند. یکی دیگر از مزایای آزمایشات آزمایشگاهی، رعایت مقررات واردات و صادرات محصولات غذایی به کشورهای مختلف است. مقررات مواد غذایی برای محافظت از سلامت عمومی و ایمنی مصرف کنندگان طراحی شده است. مثلا:
       • در ایالات متحده، برای انطباق با مقررات برچسب گذاری سازمان غذا و دارو (FDA) بر روی غذاهای خرده فروشی بسته بندی شده به شکل برچسب گذاری مواد غذایی، اطلاعات تغذیه ای لازم است. “حقایق تغذیه ای” روی برچسب باید حاوی چربی کل، چربی اشباع شده، کلسترول، سدیم، کربوهیدرات کل، فیبر، قند، پروتئین، ویتامین A، ویتامین C، کلسیم و آهن باشد. علاوه بر این، ممکن است شامل ادعاهای تغذیه ای مانند “کم چربی”، “کلسترول کم” و “قند کم” باشد. مصرف کنندگان می توانند از این اطلاعات برای انتخاب غذاهای سالم و تصمیم گیری آگاهانه برای خرید استفاده کنند. این به تولید کنندگان اجازه می دهد تا رقابتی باشند و محصولات جدید را توسعه دهند و انتخاب مصرف کننده را افزایش دهند.
امروزه در صنایع غذایی به طور گسترده پذیرفته شده است که سیستم مدیریت کیفیت ابزاری برای حمایت از بقا و رشد کسب و کار در دراز مدت است.
تجزیه و تحلیل خطر و نقطه کنترل بحرانی (HACCP) یک سیستم پیشگیرانه طراحی شده برای اطمینان از اینکه تمام تولیدات ایمنی مواد غذایی مطابق با استانداردهای بین المللی غذای Codex Alimentarius عمل می کند. هدف سیستم HACCP این است که با اجتناب از سه منبع خطر ثابت کند که محصولات به درستی برای سلامت و ایمنی مصرف کنندگان تولید می شوند:
• خطرات بیولوژیکی: ناشی از خطرات میکروبی مانند سالمونلا و باکتری E. coli.
• خطرات شیمیایی: آلودگی با مواد شیمیایی مورد استفاده در کشاورزی و فرآیندهای تولید مواد خام مانند آنتی بیوتیک ها، مواد رشد گیاه و آفت کش ها و همچنین افزودنی های غذایی مانند نگهدارنده ها و شامل مواد شیمیایی که در کارخانه تولید/فرآوری استفاده می شود مانند روغن، گریس و مواد تمیز کننده تجهیزات و ماشین آلات.
• خطرات فیزیکی: اجسام خارجی موجود در مواد غذایی که می تواند باعث بیماری یا آسیب به مصرف کننده شود مانند شیشه، قطعات فلز، پلاستیک یا چوب.
استفاده از سیستم HACCP بر اساس اصول فنی و علمی است که برای ارزیابی خطرات و جمع آوری داده ها برای تجزیه و تحلیل استفاده می شود. با این اطلاعات می توان برنامه ای برای جلوگیری از مشکلات و نظارت و حل مشکلات پیش آمده و در عین حال بررسی مداوم عملکرد سیستم طراحی کرد.
همچنین ببینید: جلوگیری از آلودگی
آزمایشات آزمایشگاهی فرآیند مهمی است که برای شناسایی مشکلات محصولات غذایی بر تجزیه و تحلیل علمی تکیه دارد. داده های تحلیلی در مورد کیفیت محصول یا فرآیند تولید برای پشتیبانی از کنترل کیفیت در سیستم HACCP ارائه می دهد. هدف از کنترل کیفیت شناسایی آلاینده ها در مواد خام یا آلودگی پس از تولید محصول و قبل از عرضه آن به بازار است. علاوه بر این، آزمایش های آزمایشگاهی برای تحقیق و توسعه محصولات جدید، از جمله، برای مثال، انتخاب مواد تشکیل دهنده یا اجزای تشکیل دهنده، طراحی فرآوری مواد غذایی، مطالعات ماندگاری و ارزیابی حسی محصولات مهم است. این همان اطلاعاتی است که دانشمندان علوم غذایی در هنگام توسعه محصولات جدید به آن نیاز دارند. یکی دیگر از مزایای آزمایشات آزمایشگاهی، رعایت مقررات واردات و صادرات محصولات غذایی به کشورهای مختلف است. مقررات مواد غذایی برای محافظت از سلامت عمومی و ایمنی مصرف کنندگان طراحی شده است. مثلا:
• در ایالات متحده، برای انطباق با مقررات برچسب گذاری سازمان غذا و دارو (FDA) بر روی غذاهای خرده فروشی بسته بندی شده به شکل برچسب گذاری مواد غذایی، اطلاعات تغذیه ای لازم است. “حقایق تغذیه ای” روی برچسب باید حاوی چربی کل، چربی اشباع شده، کلسترول، سدیم، کربوهیدرات کل، فیبر، قند، پروتئین، ویتامین A، ویتامین C، کلسیم و آهن باشد. علاوه بر این، ممکن است شامل ادعاهای تغذیه ای مانند “کم چربی”، “کلسترول کم” و “قند کم” باشد. مصرف کنندگان می توانند از این اطلاعات برای انتخاب غذاهای سالم و تصمیم گیری آگاهانه برای خرید استفاده کنند. این به تولید کنندگان اجازه می دهد تا رقابتی باشند و محصولات جدید را توسعه دهند و انتخاب مصرف کننده را افزایش دهند.
• FDA سطوح عملی را تعیین می کند که حداکثر سطوح آلاینده های خاصی را که ممکن است در یک نمونه غذا پیدا شود مشخص می کند. FDA اگر متوجه شود که آلاینده ها در یک محصول از سطح عمل فراتر می روند، اقدام خواهد کرد. به عنوان مثال، سطح عمل آفلاتوکسین در مواد غذایی برای مصرف انسان، مانند بادام زمینی و فرآورده های بادام زمینی و مغزهای برزیل و پسته، 20 قسمت در میلیارد (ppb) است تا از سلامت انسان و حیوان محافظت کند. اگر مواد غذایی حاوی آفلاتوکسین بیش از حد مجاز باشد، فروش یا صادرات آن ممنوع است.
بنابراین، تولیدکنندگان مواد غذایی باید قابلیت ردیابی را در صنعت خود داشته باشند تا از سالم بودن محصولات غذایی خود، بدون آلاینده یا باقیمانده اطمینان حاصل کنند و اطلاعات تغذیه ای دقیقی را ارائه دهند. آزمایش عمومی آزمایشگاهی محصول سازنده ممکن است شامل تکنیک های زیر باشد:
• آزمایش شیمی تحلیلی: مطالعه جداسازی، شناسایی و تعیین کمیت اجزای شیمیایی مواد طبیعی و مصنوعی مانند pH، افزودنی‌ها، رنگ‌ها، آلاینده‌ها، نگهدارنده‌ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب و غیره.
• آزمایش میکروبیولوژی مواد غذایی: مطالعه میکروارگانیسم هایی که در مواد غذایی ساکن هستند یا آنها را آلوده می کنند تا به تولیدکنندگان کمک کند ایمنی مواد خام، اجزاء، مواد اولیه و محصولات نهایی را ارزیابی کنند و در نتیجه ایمنی محصولات غذایی را تضمین کنند. برای بررسی و پیشگیری از شیوع مسمومیت غذایی ناشی از فرآورده ها و مواد غذایی، ممکن است از آزمایش ارگانیسم های فاسد کننده و عوامل بیماری زا استفاده شود. این مهم است، زیرا کل زنجیره تامین ممکن است در فرآیند تولید مواد غذایی آلوده شود.
• تجزیه و تحلیل تغذیه مواد غذایی: تجزیه و تحلیل ارزش و محتوای غذایی در غذاها و محصولات غذایی. اطلاعاتی را برای برچسب گذاری مواد غذایی بر روی بسته بندی مواد غذایی ارائه می دهد که تولیدکنندگان موظف هستند برای رعایت مقررات برچسب گذاری کشورهای مقصد درج کنند. بنابراین، تولید کنندگان و im

آزمایشگاه مواد غذایی تایید شده را انتخاب کنید

در پایان، آزمایشگاه مواد غذایی نقش مهمی در افزایش فروش تولیدکنندگان مواد غذایی دارد. آزمایشگاه مواد غذایی آزمایشاتی را بر اساس مقررات یا استانداردهای موجود، چه استانداردهای ملی و چه بین المللی انجام خواهد داد. بنابراین، شرکت های مواد غذایی از آزمایشگاه دارای گواهی ISO17025 برای نتایج تست قابل اعتماد استفاده خواهند کرد. بنابراین، انتخاب یک آزمایشگاه معتبر مواد غذایی برای شرکت های مواد غذایی مهم است. آزمایشگاه های آزمایش مواد غذایی باید دارای اعتبار استانداردهایی مانند استاندارد ISO 17025 باشند. ISO 17025 یک الزام کلی برای صلاحیت آزمایشگاه تست مواد غذایی است. یک آزمایشگاه تایید شده یک سیستم کار خوب را برای بهبود و حفظ اعتبار آزمایش خود پیاده سازی می کند. برای جزئیات بیشتر، می توانید در اینجا نحوه انتخاب آزمایشگاه مواد غذایی برای محصولات غذایی خود را بیابید.
آزمایشگاه مواد غذایی رادگستر یک آزمایشگاه آزمایش مواد غذایی دارای سیستم کاری پیچیده است. البته رویه عملیاتی استاندارد آن باید به شیوه ای منسجم اجرا شود. عمدتاً، راه اندازی یک آزمایشگاه در محل تولید دشوار است زیرا ممکن است برای پشتیبانی از آن به منابع زیادی نیاز داشته باشد. برای نتایج معتبر تست های آزمایشگاهی، می توانید با یک آزمایشگاه آزمایش مواد غذایی تایید شده تماس بگیرید. آن آزمایشگاه تایید شده می تواند به شما در تولید گواهی تجزیه و تحلیل کمک کند. آزمایشگاه بازرسی غذاهای دریایی PT می تواند به شما در آزمایش و صدور COA برای نمونه های غذایی خود کمک کند. COA را می توان در فرآیند ممیزی مواد غذایی و برای اعمال گواهی سلامت در اداره صادرات استفاده کرد.
در نهایت، ما اهمیت آزمایشگاه مواد غذایی برای صنایع غذایی را می دانیم. اگر یک کسب و کار تولید/صادرات مواد غذایی دارید، ممکن است بخواهید برای حمایت از کسب و کار خود آزمایشات آزمایشگاهی مواد غذایی را در نظر بگیرید. لطفا با ما تماس بگیرید که چگونه می توانیم از شما حمایت کنیم.

امکانات

  • آنالیز شیمیایی انواع مواد غذایی، فرآورده های خام دامی، خوراک و کنسانتره دام و طیور و آبزیان، از نظر ماده خشک (DM)، پروتئین خام(CP)، چـــربـی (EE)، خاکستـــــــــــر (Ash)، نمـــــک ADF، NDF، TVN،NFC کلسیم (Ca) ، فسفر (P) ، اوره کمی(Urea) ، فیبـــر خام (CF)، اسیـــدیتــه، اوره، بخش های مختلف پروتئین ( , B2, B1, A)
  • اندازه گیری میزان نیترات و نیتریت در انــــواع مــواد غذایی، سیلو، صیفی جات، سبزیجات، آب و ...
  • آنالیز کامل آب شامل EC ،TDS ،pH، کلسیم، سدیم، پتاسیم، فلزات سنگین و ...
  • اندازه گیری میزان افزودنی ها در انواع محصولات غذایی
  • آزمون رنگ مصنوعی
Summary
آزمایشگاه مواد غذایی
Service Type
آزمایشگاه مواد غذایی
Provider Name
امید رهبری,
امیریه,
Area
ایران ٬ اصفهان
Description
اهمیت آزمایشگاه مواد غذایی - ایمنی مواد غذایی عامل مهمی است که باید در نظر گرفته شود. تولیدکنندگان مواد غذایی باید به ایمنی غذایی محصولات خود توجه کنند. این تلاش برای اطمینان از ایمنی مشتریان و مصرف کنندگان بالقوه است. موارد مسمومیت غذایی که رخ داده می تواند درس هایی برای تولیدکنندگان باشد تا سلامت محصولات خود را بهبود بخشند. این به این دلیل است که هر زمان موارد مسمومیت غذایی وجود داشته باشد، معمولاً به طور موقت مراکز فروش یا فراخوان محصولات از بازار بسته می شود. رادگستر آزمایشگاه مواد غذایی در اصفهان