آزمایش عسل – آزمایشگاه عسل – تشخیص عسل طبیعی

آزمایش عسل طبیعی – یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای تشخیص عسل طبیعی ، انجام آزمایش عسل و آنالیز عسل در یک آزمایشگاه غذایی معتبر بر روی عسل است. در ادامه مواردی که در آزمایشگاه آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی مورد آزمایش قرار می گیرد. شرح می دهیم:

 

 

 

اهمیت آزمایش عسل طبیعی

عسل طبیعی خام، در خالص ترین شکل، بهترین است زیرا مستقیماً از کندو به دست می آید. اگرچه حاوی مواد افزودنی طبیعی کمی مانند گرده، موم زنبور عسل، آنزیم هایی مانند دیاستاز و اینورتاز است، اما اکثراً در محدوده های مجاز قرار دارند. به همین دلیل است که آنها تمایلی به آسیب رساندن به مصرف کنندگان ندارند.

با این حال، آیا می‌توان در مورد عسلی که از بازار می‌خریم نیز همین را گفت؟ بازار عسل فرآوری شده مملو از افزودنی هایی مانند شربت شکر است که برای افزایش حجم عسل و افزودن طعم شیرین مصنوعی به کار می رود. اگرچه این ممکن است مقدار، طعم و ظاهر عسل را بهبود بخشد، اما مطمئناً بر کیفیت آن تأثیر می گذارد.

آزمایش کیفیت عسل طبیعی در اینجا انجام می شود تا محصول داده شده از نظر خلوص بررسی شود و اطمینان حاصل شود که همه اجزا در محدوده مجاز خود هستند.

اگر در کار توزیع عسل یا فرآورده های جانبی آن هستید، آزمایشگاه تست عسل ما می تواند تجزیه و تحلیل کامل عسل را به شما ارائه دهد تا اطمینان حاصل شود که محصول شما با مقررات ملی مطابقت دارد و برای مصرف ایمن است.

شاخص‌های مهم برگه آزمایش عسل و شیوه‌ی تفسیر آن‌ها در آزمایشگاه

ساکاروز (sucrose):

بیشتر بخوانید : تشخیص تقلب در زعفران – تشخیص زعفران اصل

ساکاروز مهمترین فاکتوری است که در این آزمایش در آزمایشگاه آنالیز مواد غذایی صورت می گیرد . طبیعی یا تغذیه‌ای بودن عسل را با آن متوجه می‌شوند.  اگر ساکاروز عسل به صورت استاندارد زیر ۵ درصد باشد به آن عسل طبیعی می‌گویند. هرچند بعضی گیاهان مثل کنار استثناء هستند و دارای ساکاروزهای بالاتری هستند.

برگه آزمون عسلساکاروز به تنهایی نمی‌تواند مشخص کند که یک عسل طبیعی و خام است یا خیر. چرا که ممکن است یک عسل حاوی ساکاروز بالای ۵ درصد باشد (مثل یونجه و کنار) و طبیعی باشد . یا ساکاروز زیر ۵ درصد داشته باشد ولی تغذیه هم‌ شده باشد. یا بدتر از آن حرارت دیده باشد. بهتر است بدانید فقط طبیعی بودن عسل نیست که مهم است .

عسل باید علاوه بر طبیعی بودن خام هم باشد. عسلی که خام نباشد و حرارت دیده باشد حتی اگر کاملا از شهد گل‌ها تغذیه کرده باشد ارزشی ندارد. چرا که عسل حرارت دیده بر اساس میزان حرارت، بخشی و یا تمامی خواص خود را از دست می‌دهد.

عسل خام به عنوان محصولات کشاورزی به عسلی می‌گویند که بعد از برداشت حرارت ندیده است و خواص آن حفظ شده است.

 

 

هیدروکسی متیل فورفورال (HMF) و آزمایش عسل :

بعضی از تولیدکنندگان به دلیل مورد پسند واقع شدن در نظر مشتری عسل تولیدی خود را گرم می کنند. شکرک آن از بین برود غافل از اینکه ازعوامل موثر در شکرک زدن عسل، رطوبت بالا ، درجه حرارت پایین نگهداری و میزان گلوکز بالای نمونه می باشد و با گرم کردن ترکیبی به نام هیدروکسی متیل فورفورال در آن تولید می شود که برای سلامتی مضر می باشد . پس یکی از فاکتورهایی که نشان دهنده گرم کردن عسل می باشد ایجاد ترکیبی به نام هیدروکسی متیل فورفورال می باشد . همچنین این فاکتور نشان دهنده افزودن شربت گلوکز نیز می باشد چون در صنعت برای تولید شربت گلوکز ، ساکارز را تحت تاثیر اسید و حرارت قرار می دهند که در آن ترکیب هیدروکسی متیل فورفورال ایجاد می شود.

  آنزیم دیاستاز (diastatic):

چون آنزیم ها ماهیت پروتئینی دارند با گرم شدن، دناتوره شده و از بین می روند در نتیجه با گرم کردن عسل فعالیت آنزیمی یا همان فعالیت دیاستازی آن از بین می رود و نا گفته نماند آنزیم های موجود در عسل برای دستگاه گوارش بسیار مفید هستند.

رطوبت (moisture):

هر چه میزان رطوبت عسل بیشتر باشد، احتمال تخمیر آن هنگام نگهداری در شرایط گرم بیشتر است. مخمرهایی در عسل موجود می باشند و رطوبت موجود در هوا را به شدت جذب می نمایند و در ‏رطوبت بالای عسل، این مخمرها فعال شده و عسل را تخمیر می نمایند. عسلی که بصورت طبیعی در کندو تولید شده باشد ‏رطوبت کمی خواهد داشت.

نسبت فروکتوز به گلوکز (Fructose to Glucose ratio):

گلوکز و فروکتوز از قندهای طبیعی موجود در عسل هستند و بسته به اینکه عسل توسط زنبورعسل از چه گیاهی تهیه شده است این نسبت متفاوت است ولی به طور کلی این نسبت در عسل طبیعی باید حداقل 9/0 باشد ولی از آنجا که یکی از تقلبات در زمینه عسل اضافه کردن شربت گلوکز می باشد ، اندازه گیری نسبت فروکتوز به گلوکز از اهمیت بسزایی برخوردار است (فروکتوز نوعی قند ساده‌ است که قند خون را افزایش نمی‌دهد و برای بیماران دیابتی مضر نیست)

 آنالیز عسل و پرولین (Proline):

اسیدآمینه اصلی عسل بوده که میزان کافی آن در عسل تولیدی می‌تواند به عنوان شاخصی برای کیفیت مناسب عسل باشد. کم بودن میزان آن در عسل، نشانه کیفیت نامناسب عسل، کافی نبودن شهد برای تغذیه زنبور عسل یا تغذیه دستی جمعیت زنبور عسل کند و با شکر می‌باشد.  در کل می‌توان چنین گفت که میزان پروتئین و اسیدهای آمینه موجود در عسل، به طور ویژه متاثر از میزان تغذیه زنبور عسل از گرده گیاهان می‌باشد. پرولین اسید آمینه بی‌نظیر و متفاوتی بوده که در طول تبدیل شهد به عسل ایجاد می‌شود. و پس از فاکتور نسبت قند فروکتوز به گلوکز در عسل، میزان پرولین در عسل، به عنوان دومین پارامتر مهم کیفی در عسل مطابق کدکس می‌باشد. از طرفی، وجود اسید آمینه پرولین در عسل به عنوان مهم‌ترین ویژگی بیوشیمیایی این محصول تلقی می‌شود.

 

تجزیه و تحلیل عسل – آزمایش های اولیه ای که می توانید در خانه انجام دهید

قبل از ارسال محصول خود به آزمایشگاه تست عسل، می توانید آزمایش های زیر را انجام دهید تا ببینید آیا مواد افزودنی رایج در محصولات عسل شما وجود دارد یا خیر.

تست شست

یکی از ساده ترین تست های تقلب عسل که در آن تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قطره کوچک عسل را روی انگشت شست خود بریزید و منتظر بمانید. اگر خالص باشد، پخش نمی شود و بیرون نمی ریزد، و اگر خالص باشد، احتمالاً تقلبی است.

تست سرکه

یکی دیگر از آزمایشات شیمیایی ساده برای شناسایی عسل شامل سرکه است. در این آزمایش باید 2 تا 3 قاشق چایخوری سرکه را در یک قاشق غذاخوری عسل و مقداری آب مخلوط کنید. تشکیل مخلوط نشان دهنده تقلب است، که اگر مخلوطی تشکیل نشود اینطور نیست.

تست شعله

یک چوب کبریت خشک را به عسل آغشته کنید و سعی کنید آن را روشن کنید. اگر به راحتی روشن می شود، به این معنی است که عسل شما خالص است، اما اگر روشن نشد، نشان دهنده وجود رطوبت یا مواد تقلبی در عسل است.

تست بلات

این آزمایش برای بررسی اینکه آیا عسل داده شده با آب رقیق شده است یا خیر مفید است. در اینجا، باید چند قطره عسل را روی یک کاغذ لکه گیری کارآمد بریزید. در حالی که هیچ یک از عسل ها جذب کاغذ نمی شوند، عسل رقیق شده یک اثر مرطوب در اطراف آن باقی می گذارد. بنابراین می دانید که مقداری آب دارد.
جدای از اینها، می توانید آزمایش آب برای آنالیز عسل را در خانه نیز انجام دهید. در این مورد، شما فقط باید چند قاشق عسل را در یک لیوان آب بریزید. اگر عسل شما خالص باشد در ته لیوان می نشیند. در غیر این صورت در آب حل می شود.
نکته ای که باید در اینجا به خاطر بسپارید این است که هیچ یک از این تست ها 100٪ دقیق نیستند. اگر به دنبال آزمایش مناسب و حرفه ای عسل در مقیاس بزرگ هستید، باید به دنبال آزمایشگاه آنالیز عسل باشید.

چرا مجتمع آزمایشگاهی رادگستر برای آنالیز عسل طبیعی؟

در مجتمع آزمایشگاهی رادگستر ما انواع آزمایش های کیفیت/اصالت عسل را انجام می‌دهیم، از جمله آزمایش آنتی‌بیوتیک‌های عسل تحت پارامترهای مختلف. ما می‌توانیم طیف گسترده‌ای از آزمایش‌های تقلبی/افزودنی را برای اطمینان از اینکه محصول شما از بالاترین درجه برخوردار است، ارائه دهیم.
با ما، تنها در یک مکان، راه حل هایی برای تمام نیازهای آزمایش تقلب عسل خود دریافت خواهید کرد. متخصصان ما بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند تا بتوانید عسل کاملی را در اختیار مصرف کنندگان خود قرار دهید که در نهایت باعث بهبود تصویر برند شما در بازار خواهد شد.
بنابراین، در آزمایش عسل طبیعی خود در آزمایشگاه آنالیز عسل ما تاخیر نداشته باشید. از طریق فرم داده شده “پرس و جو سریع” با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید با ما تماس بگیرید: 03137817900 الی ۲ . ما مطمئن خواهیم شد که عسل شما به طور مناسب برای دقیق ترین نتایج آزمایش می شود.
برای اینکه بفهمید برای بررسی خلوص عسل چه آزمایش هایی می توان انجام داد به جدول زیر مراجعه کنید:
ردیفنام آزمونحدود مجاز ( بر اساس استاندارد )
1عطر و بومطابق استاندارد
2حالت فیزیکیمطابق استاندارد
3قند های احیا کننده قبل از هیدرولیزحداقل ۶۵
4ساکارزحداکثر ۵
5رطوبتحداکثر ۲۰
6پلی فنل کلحداقل ۰/۰۳
7اسیدیته آزادحداکثر ۴۰
8فعالیت دیاستازیحداقل ۸
9نسبت فروکتوز به گلوکزحداقل ۰/۹
10خاکستر کلحداکثر ۰/۶
ردیفنام آزمونحدود مجاز ( بر اساس استاندارد )
۱هدایت الکتریکیحداکثر ۰/۸
۲هیدروکسی متیل فورفورالحداکثر ۴۰
۳مواد جامد نامحلول در عسل – عسل پرس شدهحداکثر ۰/۵
۴پرولینحداقل ۱۸۰
۵مزهمطابق استاندارد
۶رنگ مصنوعیمنفی
۷رنگزرد کاهی تا قرمز تیره
۸کفمنفی

 

ردیفنام آزمونحدود مجاز ( بر اساس استاندارد )
۱سرببیشینه ۱
۲کادمیومبیشینه ۰/۱
۳رنگ مصنوعیمنفی
۴اسپور کلستریدیوم احیا کننده سولفیتمنفی
۵مخمر های اسموفیلیک۱۰
۶کپک۱۰‌^ ۲
Summary
Review Date
Reviewed Item
آزمایش عسل طبیعی و قیمت
Author Rating
51star1star1star1star1star
Product Name
آزمایش عسل
Price
1000
Product Availability
Pre-Order Only