باکتری اشرشیاکلی یا E.coli جزو باکتری های مواد غذایی میباشد که در برخی مواقع منجر به بیماری میشود. این باکتری در آزمایشگاه رادگستر و به طور اختصاصی در بخش آزمایشگاه مواد غذایی در فراورده ها مورد بررسی قرار میگیرد. بخش میکروبی آزمایشگاه رادگستر وظیفه تخصصی بررسی انواع ویروس ها و باکتری ها را بر عهده دارد.

بررسی اجمالی باکتری اشرشیاکلی (E. coli)

باکتری اشرشیاکلی (E. coli) به طور معمول در روده افراد و حیوانات سالم زندگی می کند. بیشتر انواع E. coli بی ضرر هستند یا باعث اسهال نسبتاً کوتاه می شوند. اما چند سویه مانند E. coli O157:H7 می تواند باعث گرفتگی شدید معده، اسهال خونی و استفراغ شود.
ممکن است از طریق آب یا غذای آلوده – به ویژه سبزیجات خام و گوشت چرخ کرده گاو نیم پز – در معرض اشریشیا کولای قرار بگیرید. بزرگسالان سالم معمولاً در عرض یک هفته از عفونت E. coli O157:H7 بهبود می یابند. کودکان خردسال و بزرگسالان بزرگتر در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به یک نوع تهدید کننده زندگی از نارسایی کلیه هستند.

باکتری ecoliعلائم باکتری اشرشیاکلی (E. coli)

علائم و نشانه های عفونت E. coli O157:H7 معمولاً سه یا چهار روز پس از قرار گرفتن در معرض باکتری شروع می شود. اما ممکن است به محض یک روز پس از قرار گرفتن در معرض بیش از یک هفته بعد بیمار شوید. علائم و نشانه ها عبارتند از:
اسهال که ممکن است از خفیف و آبکی تا شدید و خونی متغیر باشد
گرفتگی، درد یا حساسیت معده
تهوع و استفراغ در برخی افراد

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

اگر اسهال شما مداوم، شدید یا خونی است با پزشک خود تماس بگیرید.

علل ایجاد بیماری با باکتری اشرشیاکلی (E. coli)

فقط چند گونه از E. coli باعث اسهال می شود. سویه E. coli O157:H7 متعلق به گروهی از E. coli است که یک سم قوی تولید می کند که به پوشش روده کوچک آسیب می رساند. این می تواند باعث اسهال خونی شود. هنگامی که این سویه از باکتری ها را مصرف می کنید، دچار عفونت E. coli می شوید.
برخلاف بسیاری دیگر از باکتری‌های بیماری‌زا، E. coli می‌تواند باعث عفونت شود حتی اگر مقدار کمی از آن را بخورید. به همین دلیل، با خوردن یک همبرگر کمی نپخته یا قورت دادن یک لقمه آب آلوده استخر، ممکن است به باکتری E. coli مبتلا شوید.
منابع بالقوه قرار گرفتن در معرض شامل غذا یا آب آلوده و تماس فرد به فرد است.

غذای آلوده به باکتری اشرشیاکلی (E. coli)

رایج ترین راه برای ابتلا به عفونت E. coli، خوردن غذاهای آلوده است، مانند:
  • گوشت چرخ كرده. هنگامی که گاوها ذبح و فرآوری می شوند، باکتری E. coli در روده آنها می تواند روی گوشت نفوذ کند. گوشت چرخ کرده گوشت گاو بسیاری از حیوانات مختلف را ترکیب می کند و خطر آلودگی را افزایش می دهد.
  • شیر غیر پاستوریزه باکتری E. coli روی پستان گاو یا تجهیزات شیردوشی می تواند وارد شیر خام شود.
  • تولید تازه. رواناب از مزارع گاو می تواند مزارعی را که در آن محصولات تازه کشت می شود آلوده کند. برخی از سبزیجات، مانند اسفناج و کاهو، به ویژه در برابر این نوع آلودگی آسیب پذیر هستند.

آب آلوده

  • مدفوع انسان و حیوان ممکن است آب های زیرزمینی و سطحی از جمله نهرها، رودخانه ها، دریاچه ها و آبی که برای آبیاری محصولات استفاده می شود را آلوده کند. اگرچه سیستم های آب عمومی از کلر، اشعه ماوراء بنفش یا ازن برای از بین بردن E. coli استفاده می کنند، برخی از شیوع E. coli با منابع آب آلوده شهری مرتبط است.
  • چاه های آب خصوصی دلیلی برای نگرانی هستند زیرا بسیاری از آنها راهی برای ضدعفونی کردن آب ندارند. منابع آب روستایی بیشترین احتمال آلودگی را دارند. برخی از افراد نیز پس از شنا در استخرها یا دریاچه های آلوده به مدفوع به E. coli مبتلا شده اند.

تماس شخصی  با فرد مبتلا به باکتری اشرشیاکلی (E. coli)

باکتری E. coli می تواند به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل شود، به خصوص زمانی که بزرگسالان و کودکان آلوده دست های خود را به درستی نمی شویند. اعضای خانواده کودکان خردسال مبتلا به عفونت E. coli به خصوص احتمال دارد که خودشان به آن مبتلا شوند. شیوع این بیماری در میان کودکانی که از باغ وحش های خانگی و انبارهای حیوانات در نمایشگاه های شهرستان بازدید می کنند نیز رخ داده است.

عوامل خطر

E. coli می تواند هر فردی را که در معرض این باکتری قرار دارد، تحت تاثیر قرار دهد. اما احتمال بروز مشکلات در برخی افراد بیشتر از دیگران است. عوامل خطر عبارتند از:

  • سن. کودکان خردسال و افراد مسن در معرض خطر بیشتری برای تجربه بیماری ناشی از E. coli و عوارض جدی‌تر ناشی از عفونت هستند.
  • سیستم ایمنی ضعیف شده. افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند – از ایدز یا داروهایی برای درمان سرطان یا جلوگیری از رد پیوند اعضا – احتمال بیشتری دارد که در اثر مصرف E. coli بیمار شوند.
  • خوردن انواع خاصی از غذا. غذاهای پرخطر عبارتند از همبرگر نیم پز. شیر غیر پاستوریزه، آب سیب یا سیب؛ و پنیرهای نرم تهیه شده از شیر خام.
  • زمان سال. اگرچه مشخص نیست چرا، اکثر عفونت های E. coli در ایالات متحده از ژوئن تا سپتامبر رخ می دهد.
  • کاهش سطح اسید معده. اسید معده در برابر باکتری E.coli محافظت می کند. اگر از داروهایی برای کاهش اسید معده مانند اسموپرازول (Nexium)، پانتوپرازول (Protonix)، لانسوپرازول (Prevacid) و امپرازول (Prilosec) استفاده می کنید، ممکن است خطر ابتلا به عفونت E. coli را افزایش دهید.

عوارض بیماری با باکتری اشرشیاکلی (E. coli)

اکثر بزرگسالان سالم در عرض یک هفته از بیماری E. coli بهبود می یابند. برخی از افراد – به ویژه کودکان خردسال و بزرگسالان مسن – ممکن است به یک شکل تهدید کننده زندگی از نارسایی کلیه به نام سندرم اورمیک همولیتیک مبتلا شوند.

جلوگیری از باکتری اشرشیاکلی (E. coli)

هیچ واکسن یا دارویی نمی تواند از شما در برابر بیماری مبتنی بر E. coli محافظت کند، اگرچه محققان در حال بررسی واکسن های بالقوه هستند. برای کاهش احتمال قرار گرفتن در معرض اشریشیا کولای، از بلعیدن آب دریاچه ها یا استخرها خودداری کنید، دست های خود را مرتب بشویید، از غذاهای خطرناک اجتناب کنید و مراقب آلودگی متقابل باشید.