اثرات مخرب آنتی بیوتیک موجود در لبنیات و تعیین میزان آن با دستگاه LC-MS/MS

مقدمه:

شیر یکی از مغذی ترین مواد غذایی مصرفی انسان است که از جایگاه ویژه ای در رژيم غذایی افراد به ویژه کودکان و سالخوردگان برخودار است. در صورت آلوده شدن ان گروه های زیادی از افراد ٬ در معرض خطر قرار میگیرند. یکی از مشکلات مربوط به شیر و فراورده های آن آلودگی آنها به انواع عوامل شیمیایی و میکروبی است. از بین این عوامل میتوانیم به آلودگی به میزان غیر استاندارد آنتی بیوتیک ها اشاره کرد. در آزمایشگاه رادگستر آزمایشات مربوط به شیر و لبنیات به صورت تخصصی و گسترده انجام میگیرد.

مقاله مرتبط : آنالیز و آزمایش شیر 

تعیین میزان آنتی بیوتیک با LC/MS-MS

یکی  از کاربرد های دستگاه LC-MS/MS تعیین میزان آنتی بیوتیک در محصولات لبنی میباشد. میزان بالاتر از حد مجاز استاندارد میتواند علاوه بر اینکه سلامت غذایی جامعه را تحت تاثیر قرار دهد٬ صادرات این محصولات به کشور هدف را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

آنتی بیوتیک در شیر گاو و آنالیز آن با دستگاه LC-MS/MS

آنتی بیوتیک ها در گاوهای شیری به طور گسترده ای برای درمان یا پیشگیری از عفونت ها یا بیماری های میکروبی مانند ورم پستان، اسهال و بیماری های ریوی استفاده می شوند. علاوه بر این، آنتی‌بیوتیک‌ها به عنوان افزودنی‌های خوراک برای تقویت رشد، بهبود کارایی خوراک و افزایش تولید شیر استفاده می‌شوند. علاوه بر این، چندین آنتی بیوتیک را می توان به طور مستقیم به شیر اضافه کرد تا تازگی آن را طولانی تر کند. تجویز آنتی بیوتیک در گاوهای شیری می تواند منجر به وجود باقی مانده آنتی بیوتیک در شیر شود. وجود باقی مانده های آنتی بیوتیک در شیر می تواند خطری برای سلامت انسان باشد زیرا می تواند باعث واکنش های آلرژیک در افراد حساس، اثرات سمی، اثرات سرطان زا یا ایجاد باکتری های مقاوم به دارو شود.

آنتی بیوتیک در صنایع لبنی

در صنایع لبنی، باقی مانده های آنتی بیوتیکی از تخمیر کشت های آغازگر باکتریایی جلوگیری می کند و بر کیفیت محصول نهایی تأثیر منفی می گذارد . برای اطمینان و محافظت از سلامت انسان، نظارت بر وجود باقی مانده آنتی بیوتیک در شیر بسیار مهم است. چندین قانون اروپایی برای کنترل بقایای داروهای دامپزشکی وجود دارد که تضمین می کند غذاهای با منشاء حیوانی شامل باقی مانده دارو نمی شوند. اقدامات برای نظارت بر باقیمانده داروهای دامپزشکی در حیوانات زنده و محصولات حیوانی در دستورالعمل شورا 96/23/EC تجویز شده است، در حالی که مقررات کمیسیون اتحادیه اروپا 37/2010 حداکثر حد باقی مانده (MRLs) را برای داروهای دامپزشکی در غذا تعیین می کند . معیارهای اعتبار سنجی روش ها در تصمیم کمیسیون تجویز شده است.

تعیین باقی مانده آنتی بیوتیک در شیر با LC-MC/MS

برای تعیین باقی مانده آنتی بیوتیک در شیر می توان روش های غربالگری و تاییدی زیادی را یافت. متداول‌ترین روش‌های غربالگری برای تشخیص آنتی‌بیوتیک‌ها، روش‌های میکروبیولوژیکی، آنزیمی و ایمونولوژیکی است. روش‌های غربالگری سریع، آسان برای استفاده و مدیریت، مقرون‌به‌صرفه، قادر به تشخیص آنتی‌بیوتیک یا دسته‌ای از آنتی‌بیوتیک‌ها هستند، اما حساسیت پایین و ویژگی پایینی دارند . روش‌های تاییدی دقیق‌تر، حساس‌تر، مشخص‌تر و دقیق‌تر، اما از نظر زمان، تجهیزات و مواد شیمیایی پرهزینه‌تر هستند. متداول‌ترین روش تأییدی برای تشخیص آنتی‌بیوتیک‌ها در شیر و بافت‌ها، کروماتوگرافی مایع همراه با طیف‌سنجی جرمی پشت سر هم (روش LC-MS/MS) است. این نوع تکنیک برای تعیین و شناسایی کلاس های بیشتری از آنتی بیوتیک ها در شیر مناسب است .

در حال حاضر توسعه و اعتبار روش LC-MS/MS را برای تشخیص 23 داروی آنتی بیوتیک از هفت کلاس مختلف توصیف می کند:

  • بتالاکتام ها
  • ماکرولیدها
  • تتراسایکلین ها
  • کینولون ها
  • سولفونامیدها
  • تری متوپریم
  • لینکوزامید

 

استاندارد میزان آنتی بیوتیک در اروپا

آموکسی سیلین (99.6٪)، آمپی سیلین (99.8٪) و سولفامتوکسازول (99.7٪) از سیگما آلدریچ (Steinheim، آلمان)، نمک پتاسیم پنی سیلین G (99.3٪)، کلوکساسیلین (98.5٪)، اگزاسیلین (99.2٪)، Cefalexin (99.2٪) بودند. (96.6٪)، سفتیوفور (98.01٪)، سفاپیرین (98.5٪)، انروفلوکساسین (99.74٪)، سیپروفلوکساسین (98.0٪)، تیلوزین (87.9٪)، تری متوپریم (99.5٪)، لینکومایسین (100.3٪)، داکسی سیکلین (9.7٪) ٪، اکسی تتراسایکلین (96.5٪)، تتراسایکلین (96.8٪)، کلروتتراسایکلین (93.3٪)، سولفاکلروپیریدازین (99.1٪)، سولفادیازین (99.8٪)، سولفادیمتوکسین (99.7٪)، سولفادیمیدین (99.6٪) و سولفورازول (99.6٪). توسط Fluka-Vetranal (Steinheim، آلمان) عرضه شد.