پروبیوتیک ها

 

پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که تجویز مقادیر کافی آن موجب بروز اثرات مفید بر سلامت میزبان می‌شود. باکتری‌های پروبیوتیک از طریق رشد و فعالیت خود و تغییر در فلور میکروبی روده، مانع رشد و تکثیر باکتری‌های مضر در روده شده و ‌به عنوان گروه باکتری‌های مفید بدن ایفای نقش می‌کنند. علاوه بر آن با سنتز برخی مواد ضروری در بدن مانند ویتامین ها، اسیدهای آمینه و بهبود عملکرد دستگاه گوارش ‌نقش اساسی در حفظ سلامتی فرد دارد. مصرف غذاهای پروبیوتیک اثرات مفید زیادی نظیر جلوگیری از رشد و فعالیت باکتری‌های پاتوژن، کاهش کلسترول خون، بهبود هضم لاکتوز در روده و کاهش عدم تحمل لاکتوز‌، تقویت سیستم دفاعی و ایمنی بدن برای سلامتی فرد دارند

پروبیوتیک ها

اثرات مفيد پروبيوتيك ها بر سلامت انسان

 

باكتری های پروبيوتيك با حفظ ميكروفلور طبيعی روده و كنترل ميكروارگانيزم های بيماريزا سبب كاهش خطر ابتلا به بيماری های ناشی از مصرف مواد غذايی می شوند. ازجمله می توان به اثرات درمانی زیر اشاره کرد: درمان اسهال، درمان سرطان، تقویت سیستم ایمنی، کاهش کلسترول خون، درمان بیماری های کبدی، درمان بیماری های زنان، معده و فشار خون.

فرآورده های پروبیوتیک

افزودن پروبیوتیک ­ها به لبنیات صنعتی این امکان را فراهم می ­کند که محصولات لبنی با ویژگی­های مطلوب به بازار عرضه شوند. در ضمن حق انتخابی برای مصرف کنندگان ایجاد می­ شود که راه جدیدی برای استفاده از محصولات سالم در پیش روی داشته باشند.

سلامتی محصولات حاوی پروبیوتیک­ها در واقع سلامتی دستگاه گوارش را تضمین و سیستم ایمنی را تقویت می­ کند

انجام آزمون های شناسایی و شمارش پروبیوتیک ها در آزمایشگاه ملی غذایی رادگستر

باتوجه به اهمیت پروبیوتیک­ ها در حفظ و ارتقاء سلامت انسان، جداسازی و شناسایی آنها در محصولات لبنی سنتی و به­ کارگیری آنها به عنوان مکمل در فرآورده ­های لبنی و خوراک دام و طیور ضروری به ­نظر می­ رسد.