خدمات آزمایش خوراک دام و تجزیه خوراک دام و طیور از سوی آزمایشگاه رادگستر به حفظ سلامت حیوانات کمک می کند و در عین حال تضمین می کند که تامین کنندگان، تولید کنندگان و کاربران خوراک دام با مقررات ملی و بین المللی مطابقت دارند.
اگر در زنجیره تامین آبزی پروری، طیور و خوراک دام مشغول هستید، باید بدانید که مواد مغذی مناسب در مقادیر مناسب گنجانده شده است. همچنین ضروری است که خوراک از حداکثر مقدار مجاز مایکوتوکسین ها، داروهای دامپزشکی، آفت کش ها و سایر آلاینده های شیمیایی تجاوز نکند.

انواع آزمایشات و تجزیه بر روی خوراک دام و طیور

  • آزمایش ویتامین در خوراک دام
  • تجزیه خوراک دام و طیور به صورت کلی
  • آزمایش اسید های چرب در خوراک دام
  • آزمایش فلزات سنگین در خوراک دام
  • آزمایش مکمل ها در خوراک دام

آنالیز خوراک دام

آزمایش و تجزیه ویتامین در خوراک دام و طیور

ویتامین‌ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب، مواد مغذی پویا هستند که معمولاً در جیره‌های غذایی تکمیلی نشخوارکنندگان اضافه می‌شوند. اما خلوص و فراهمی زیستی نقش کلیدی در اثربخشی آنها دارد. آزمایش و تجزیه ویتامین ها در خوراک دام و طیور یکی از آزمایشاتی است که درباره خوراک دام و ماکیان در مجتمع آزمایشگاهی رادگستر انجام میشود.
مکمل رژیم غذایی لبنیات، گوسفند و بز با ویتامین ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب (به شکل پیش مخلوط) کلیدی است زیرا آنها تأثیرات مثبتی بر نگهداری، رشد، سلامت و تولید شیر دارند. با این حال، هنگام استفاده از چنین پیش مخلوط هایی در ترکیب با نیازهای واقعی حیوانات، مرتکب اشتباهات تغذیه ای بسیار آسان است. این در شرایط تغذیه بیش از حد (اقتصاد مزرعه – اثرات زیست محیطی) و یا شرایط تغذیه ناکافی (علائم تحت بالینی – بیماری های تغذیه ای) بسیار مهم است. با توجه به این ریزمغذی ها، خلوص و فراهمی زیستی نقش کلیدی ایفا می کند. فراهمی زیستی عناصر کمیاب مختلف هنگامی که به شکل سولفات استفاده می شوند در مقایسه با اکسیدها بیشتر است. در عین حال، دوز برخی از عناصر کمیاب باید همیشه با در نظر گرفتن فاز تولید و نوع محصول محاسبه شود. به عنوان مثال، بیشتر ویتامین ها باید در رژیم غذایی در سطوح مختلف تجویز شوند. به جز ویتامین های B کمپلکس، زیرا این ویتامین ها توسط میکرو فلور شکمبه سنتز می شوند.

سطح مواد مغذی در خوراک دام و طیور

حیواناتی که غذای غیر غنی از مایکوتوکسین می خورند به درستی رشد نخواهند کرد و سطوح پایین تر از حد نرمال شیر و تخم مرغ کمتری تولید خواهند کرد. حیوانات همچنین ممکن است بیمار شوند و حتی می توانند بمیرند – که همچنین زمانی اتفاق می افتد که سطح آفت کش ها و آلاینده های شیمیایی بیش از حد وجود داشته باشد.

اگر سطح داروهای دامپزشکی خیلی پایین باشد، اثربخشی ندارند. اگر بیش از حد بالا باشد، آثار غیرقابل قبولی در شیر، تخم مرغ و سایر مواد غذایی برای مصرف انسان وجود خواهد داشت. مصرف کنندگان باید مطمئن شوند که غذای آنها تمام آزمایشات مناسب برای آلودگی را گذرانده است.

اسید های چرب در خوراک دام و طیورآزمایش و تجزیه اسید های چرب در خوراک دام و طیور

تعیین اسیدهای چرب برای توصیف کسر لیپیدی در غذاها استفاده می شود و اطلاعات ضروری در مورد کیفیت خوراک و غذا ارائه می دهد. بیشتر چربی ها و روغن های خوراکی عمدتاً از اسیدهای چرب اشباع خطی، شاخه ای، تک غیراشباع، دی غیراشباع و اسیدهای چرب غیراشباع بالاتر تشکیل شده اند. برای دستیابی به این اطلاعات، ما یک روش کروماتوگرافی گازی (GC) ایجاد کردیم که می‌تواند اسیدهای چرب را با استفاده از شناسایی طیف‌سنجی جرمی از C4 به C24 جدا کند.

یک روش ساده آماده سازی نمونه اعمال شد، بنابراین زمان بر نیست و به اندازه کافی کوتاه نیست تا از تجزیه چربی جلوگیری شود. علاوه بر این، مشتق‌سازی یک مرحله‌ای برای به‌دست‌آمدن متیل استرهای اسید چرب در محل در پورت تزریق گاز کروماتوگراف، با استفاده از هیدروکسید تترمتیل آمونیوم و یک ستون کروماتوگرافی میکرومورال متقاطع مبتنی بر پلی اتیلن گلیکول با قطبیت بالا اعمال شد تا به جداسازی 60 ترکیب در زیر 15 دقیقه با حساسیت شدید تطبیق پذیری روش اجازه می دهد تا اطلاعات پروفایل اسیدهای چرب (شامل اسیدهای چرب اشباع شده [SFA]، تک غیراشباع [MUFA] و اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه [PUFA]) در محصولات مختلف تولید اولیه جمع آوری شود. مواد خامی که معمولاً در تولید خوراک دام استفاده می شود،  پروفایل های خوراک متعادل برای مرغ های تخمگذار، گاوهای گوشتی و گاوهای شیری و  محصولات با منشاء حیوانی که برای مصرف انسان در نظر گرفته شده اند، مانند گوشت، تخم مرغ و شیر. داده های ما (پارامترهای عملکرد و پروفایل اسیدهای چرب) از اعتبار نتایج پشتیبانی می کند. این روش را می توان برای تضمین کیفیت هم در خوراک گونه های مولد و مواد تشکیل دهنده خوراک، غذای حیوانات خانگی و ماتریس های غذایی مرتبط استفاده کرد. تکنیک ارائه شده در اینجا می تواند به عنوان یک ابزار غربالگری معمول با کارایی بالا برای ارزیابی کیفیت چربی مورد استفاده قرار گیرد، زیرا این داده ها برای بهبود تغذیه و سلامت حیوانات و محصولات مشتق شده از حیوانات برای مصرف انسان بسیار مهم است.

آزمایش و تجزیه فلزات سنگین در خوراک دام و طیور

آلودگی مواد غذایی و مواد تشکیل دهنده با فلزات سنگین مشکل بزرگی برای سلامت حیوانات و انتقال مواد سمی در زنجیره غذایی انسان ایجاد می کند، زیرا این عناصر می توانند در گوشت، تخم مرغ و محصولات شیر ​​انباشته شوند. این مقاله در مورد سطوح سه فلز، آرسنیک، کادمیوم و سرب، که از سطح مجاز اتحادیه اروپا فراتر می رود، در پیش مخلوط ها و خوراک کامل (مجموع 3417 نمونه) که برای انواع گونه های جانوری و از کشورهای مختلف در طول دوره 2009 گرفته شده است، گزارش می دهد.

. برای این دوره، 20٪ از تمام نمونه ها در سطوح بالاتر از حد اتحادیه اروپا آلوده بودند. در خوراک کامل، نشخوارکنندگان با آلوده بودن 47 درصد نمونه ها، در بالاترین خطر قرار گرفتن در معرض قرار گرفتند. سرب بیشترین خطر را برای مواد معدنی و کادمیوم بیشترین خطر را برای پیش آمیخته ها در طول دوره نمونه برداری ایجاد کرد. در مقایسه با کشورها، سطوح آلودگی بسیار متفاوت بود، با بالاترین آلودگی برای کانادا با 50٪ نمونه ها بالاتر از حد اتحادیه اروپا.

برای کاهش مشکلات فلزات سنگین در خوراک دام، بررسی دقیق از نظر نمونه برداری و آزمایش ابزاری ضروری برای ارزیابی سطح خطر است. تحقیقات نشان داده است که مواد معدنی کمیاب می توانند منابع این فلزات سنگین باشند، بنابراین صنعت باید نسبت به تضمین کیفیت ارائه دهنده آنها کوشاتر باشد. علاوه بر این، خوراک های شناسایی شده با آلودگی نباید به حیوانات داده شود تا اطمینان حاصل شود که این سموم فلزات سنگین به محصولات غذایی خوراکی منتقل نمی شوند، بنابراین ایمنی در زنجیره غذایی ایجاد می شود.

در انتها :

آزمایشگاه‌ معتبر ما به راحتی در دسترس است و به تعداد زیادی از تولیدکنندگان خوراک دام و آبزیان و عملیات کشاورزی خدمات می‌دهند. خدمات جامع بازرسی، تجزیه و تحلیل و آزمایش خوراک دام رادگستر تضمین می کند که سازمان شما سلامت حیوانات یا انسان ها را به خطر نمی اندازد. این بدان معنی است که خدمات ما همچنین به کاهش خطر عدم رعایت، تبلیغات منفی و جبران خسارت قانونی کمک می کند.

با آزمایشگاه رادگستر تماس بگیرید تا بدانید کسب و کار شما چگونه می تواند از خدمات آزمایش خوراک حیوانات و آبزیان ما بهره مند شود.