آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی

آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی رادگستر در آزمایشگاه‌ های کشاورزی و بیوتکنولوژی قرار دارد. آزمایشگاه رادگستر به کشور کمک می کند تا شیوه ها و روش های آزمایشگاهی و نظارتی را در زمینه های ردیابی و اصالت مواد غذایی، ایمنی غذا و کیفیت غذا به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان، کمک به تسهیل تجارت بین المللی و افزایش امنیت غذایی بهبود بخشد.
این امر از طریق تحقیق کاربردی و توسعه روش، انتقال فناوری و ارائه داده ها و تخصص برای حمایت از توسعه استانداردها و دستورالعمل های بین المللی به دست می آید. از آنجایی که ایمنی مواد غذایی یک زمینه بسیار پویا است، رادگستر توانایی پاسخگویی به مسائل ایمنی مواد غذایی در حال ظهور و اضطراری را که بر کشور تأثیر می گذارد حفظ می کند.
آزمایشگاه مواد خوراکی
hplc

قابلیت ردیابی مواد غذایی و کنترل آلاینده های غذایی

تمرکز کار رادگستر بر قابلیت ردیابی و اصالت محصولات غذایی و کنترل آلاینده های غذایی مانند مایکوتوکسین ها و باقیمانده های داروهای دامپزشکی و آفت کش ها و عوامل محیطی مرتبط با ایمنی مواد غذایی است. کنترل این خطرات و سایر خطرات مستلزم یک رویکرد کل نگر برای رسیدگی به کل زنجیره تولید مواد غذایی است. رادگستر نقاط حیاتی را در زنجیره تامین مواد غذایی هدف قرار می دهد که در آن تکنیک های ایزوتوپی و مرتبط ارزش افزوده ایجاد می کنند و در عین حال مشارکت همه سهامداران را برای ارتقای پایداری تشویق و تقویت می کنند.

بیشتر بخوانید :سیب سلامت – آزمایشات دریافت سیب سلامت

رادگستر تخصص ارائه می دهد و روش ها و رویه های تحلیلی را توسعه و انتقال می دهد تا به کشور اجازه دهد داده های تحلیلی تولید کنند، که برای ارائه بازخورد به تنظیم کننده ها، کشاورزان/تولیدکنندگان و صنعت پس از تولید، در مورد اثربخشی مقررات و شیوه های اعمال شده ضروری است. برای اطمینان از ایمنی مواد غذایی و حفاظت از محیط زیست.

انگشت نگاری ایزوتوپی از غذا – “بارکد مادر طبیعت”

یک عنصر اساسی از یک رویکرد جامع به ایمنی مواد غذایی، توانایی ردیابی محصولات غذایی به منبع آنها به منظور تسهیل اقدامات اصلاحی هنگام شناسایی آلودگی است. قابلیت ردیابی محصولات در سراسر مرزهای بین المللی یک الزام کلیدی برای اطمینان از ایمنی مواد غذایی است و به دلایل اقتصادی، مذهبی یا فرهنگی نیز مهم است. تکنیک‌های تحلیلی برای تعیین و تأیید منشأ غذا، ابزار مستقلی برای تأیید سیستم‌های ردیابی «کاغذی» فراهم می‌کند و همچنین به اثبات صحت، مبارزه با روش‌های متقلبانه، و کنترل تقلب کمک می‌کند.

رادگستر در تحقیقات کاربردی و توسعه روش برای ردیابی محصول و آلاینده ها با استفاده از تکنیک هایی که از ایزوتوپ پایدار طبیعی “اثرانگشت” در غذاها و همچنین تکنیک های مکمل مانند اثر انگشت متابولومیک استفاده می کند، همکاری می کند. این تکنیک‌ها مکمل سایر روش‌های جدید و نوظهور برای تشخیص باقی‌مانده‌ها و آلاینده‌ها هستند و بسته‌ای مؤثر از ابزارهای تحلیلی قابل انتقال به کشورهای عضو برای حمایت از سیستم‌های ایمنی غذای جامع را ارائه می‌دهند.

Radgostar

هماهنگی تحقیقات

رادگستر تخصص فنی و روش‌هایی را برای پروژه‌های تحقیقاتی بین‌المللی فراهم می‌کند، به عنوان مثال، پروژه‌ای در زمینه اجرای تکنیک‌های ایزوتوپی و مکمل برای بهبود قابلیت ردیابی مواد غذایی، که در آن ابزارهای تحلیلی ایزوتوپی و انگشت نگاری عنصری قوی برای تعیین یا تأیید منشاء جغرافیایی در حال توسعه هستند. از انواع محصولات غذایی

نمونه دیگر پروژه ای است با تمرکز بر فناوری های در دسترس برای تأیید منشاء محصولات لبنی به عنوان نمونه ای از سیستم کنترل برای افزایش تجارت جهانی و ایمنی مواد غذایی.

آموزش

آموزش عمدتاً بر ارتقای قابلیت‌های آزمایشگاه‌های تحلیلی متمرکز است و موضوعات شامل موارد زیر است:

  1. تکنیک های ردیابی و اصالت مواد غذایی
  2. بقایای داروهای دامپزشکی در غذاهای حیوانی
  3. بقایای آفت کش ها در مواد غذایی
  4. تضمین کیفیت آزمایشگاه

اهمیت آزمایشگاه مواد غذایی در صنایع غذایی

اهمیت آزمایشگاه مواد غذایی – ایمنی مواد غذایی عامل مهمی است که باید در نظر گرفته شود. تولیدکنندگان مواد غذایی باید به ایمنی غذایی محصولات خود توجه کنند. این تلاش برای اطمینان از ایمنی مشتریان و مصرف کنندگان بالقوه است. موارد مسمومیت غذایی که رخ داده می تواند درس هایی برای تولیدکنندگان باشد تا سلامت محصولات خود را بهبود بخشند. این به این دلیل است که هر زمان موارد مسمومیت غذایی وجود داشته باشد، معمولاً به طور موقت مراکز فروش یا فراخوان محصولات از بازار بسته می شود.

علل مسمومیت غذایی متفاوت است. به عنوان مثال، مسمومیت غذایی می تواند به دلیل باکتری های بیماری زا، آلودگی فلزات سنگین یا سایر آلودگی های شیمیایی رخ دهد. انجام آزمایشات آزمایشگاهی معتبر محصولات غذایی به صورت دوره ای مهم است. این برای اطمینان از تکمیل فرآیند ایمنی مواد غذایی است. در آزمایشگاه بازرسی PT Seafood، ما در محصولات غذایی دریایی و سیستم HACCP (تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی) مانند آزمایش وجود سالمونلا، هیستامین، لیستریا، ویبریو، E.Coli، کلیفرم، کلستریدیوم بوتولینوم، کلستریدیوم پرفرنژنس، تخصص داریم. و غیره.

اهمیت آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی

به طور کلی آزمایشگاه مواد غذایی نقش مهمی در شناسایی مشکلات غذایی دارد. آزمایشگاه مواد غذایی به ارائه نتایج آزمایش معتبر در مورد پارامترهای آزمایش آزمایشگاهی مانند آزمایش بر روی سالمونلا، لیستریا، E.coli، کلیفرم، کلستریدیوم بوتولینوم و غیره کمک خواهد کرد. بنابراین، آزمایشگاه مواد غذایی برای بررسی سالم بودن یا نبودن غذاها بسیار مهم است. مزایای آزمایشگاه های مواد غذایی برای صنایع غذایی به شرح زیر است:

کنترل کیفیت.
اول، آزمایشگاه مواد غذایی به شناسایی آلاینده ها در مواد خام، آلودگی در کالاهای نهایی و محیط کمک می کند.
توسعه محصول.
با یک آزمایشگاه مواد غذایی، فرآیند توسعه محصول آسان تر خواهد بود. آزمایشگاه مواد غذایی در مطالعات عمر مفید، بازرسی حسی محصولات و غیره کمک خواهد کرد.

کمک به رعایت استانداردهای صادرات و واردات در کنترل کیفیت مواد غذایی

برای صادرکنندگان مواد غذایی، این آزمایشگاه مواد غذایی در تست آزمایشگاهی محصولات غذایی قبل از صادرات بسیار مهم است. آزمایشگاه‌های مواد غذایی می‌توانند به ارائه گواهی آنالیز به عنوان سند مورد نیاز کمک کنند که نشان دهد نمونه فاقد مواد مضر مانند میکروب‌های بیماری‌زا یا فلزات سنگین است.

تشخیص آلودگی بیماری زا.

آزمایشگاه‌های مواد غذایی از تولیدکنندگان مواد غذایی برای شناسایی پارامترهای تست ایمنی غذا در مواد خام، محیط سواب، مواد تشکیل دهنده و محصولات نهایی حمایت می‌کنند و در نتیجه از سالم بودن آن اطمینان حاصل می‌کنند. به منظور جلوگیری از شیوع مسمومیت های غذایی، آزمایشگاه مواد غذایی پارامترهای میکروبیولوژیکی، شیمیایی و فلزات سنگین را در نمونه های غذایی آزمایش می کند.

تست آلرژن ها در مواد غذایی

آزمایشگاه مواد غذایی به تولیدکنندگان مواد غذایی در یافتن آلرژن های هدف در مواد اولیه، مواد خام و محصولات نهایی کمک می کند. آزمایش برای آلرژی زا در محصولات غذایی معمولاً برای گلوتن موجود در غلات، بادام زمینی، تخم مرغ، آجیل، شیر و سویا.
تست حسی
تست حسی آزمایش نمونه های غذا با استفاده از حواس انسان مانند بینایی، لامسه و بویایی است. آنها ظاهر، رنگ، بافت و بوی نمونه ها را بررسی می کنند.

استاندارد آزمایشگاه مواد غذایی

در پایان، آزمایشگاه مواد غذایی نقش مهمی در افزایش فروش تولیدکنندگان مواد غذایی دارد. آزمایشگاه مواد غذایی آزمایشاتی را بر اساس مقررات یا استانداردهای موجود، چه استانداردهای ملی و چه بین المللی انجام خواهد داد. بنابراین، شرکت های مواد غذایی از آزمایشگاه دارای گواهی KAN ISO برای نتایج تست قابل اعتماد استفاده خواهند کرد. بنابراین، انتخاب یک آزمایشگاه معتبر مواد غذایی برای شرکت های مواد غذایی مهم است. آزمایشگاه های آزمایش مواد غذایی باید دارای اعتبار استانداردهایی مانند استاندارد ISO 17025 باشند. ISO 17025 یک الزام کلی برای صلاحیت آزمایشگاه تست مواد غذایی است. یک آزمایشگاه تایید شده یک سیستم کار خوب را برای بهبود و حفظ اعتبار آزمایش خود پیاده سازی می کند. برای جزئیات بیشتر، می توانید در اینجا نحوه انتخاب آزمایشگاه مواد غذایی برای محصولات غذایی خود را بیابید.

یک آزمایشگاه آزمایش مواد غذایی دارای یک سیستم کاری پیچیده است. البته رویه عملیاتی استاندارد آن باید به شیوه ای منسجم اجرا شود. عمدتاً، راه اندازی یک آزمایشگاه در محل تولید دشوار است زیرا ممکن است برای پشتیبانی از آن به منابع زیادی نیاز داشته باشد. برای نتایج معتبر تست های آزمایشگاهی، می توانید با یک آزمایشگاه آزمایش مواد غذایی تایید شده تماس بگیرید. آن آزمایشگاه تایید شده می تواند به شما در تولید گواهی تجزیه و تحلیل کمک کند. آزمایشگاه بازرسی غذاهای دریایی PT می تواند به شما در آزمایش و صدور COA برای نمونه های غذایی خود کمک کند. COA را می توان در فرآیند ممیزی مواد غذایی و برای اعمال گواهی سلامت در اداره صادرات استفاده کرد.

در نهایت، ما اهمیت آزمایشگاه مواد غذایی برای صنایع غذایی را می دانیم. اگر یک کسب و کار تولید/صادرات مواد غذایی دارید، ممکن است بخواهید برای حمایت از کسب و کار خود آزمایشات آزمایشگاهی مواد غذایی را در نظر بگیرید. لطفا با ما تماس بگیرید که چگونه می توانیم از شما حمایت کنیم.

Summary
Review Date
Reviewed Item
آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی
Author Rating
51star1star1star1star1star